VILNIUS, GEDIMINO PILIS

VILNIUS, GEDIMINO PILIS

Kelionė prasideda Vilniuje, mūsų sostinės ir valstybės širdyje – Gedimino pilyje. Legenda byloja, kad čia Gediminas susapnavo staugiantį geležinį vilką, o Lizdeika išaiškino sapną, kad Gediminas čia įkurs miestą, apie kurį garsas sklis po visą pasaulį.

Plačiau
TRAKAI

TRAKAI

Iš Bražuolės būtinai važiuokite į Senuosius Trakus. Būtent ten stovėjo senoji pilis, kurioje, tikėtina, gimė Vytautas. Priešais tą pilį buvo išsirikiavusios Jogailos ir Kęstučio su Vytautu kariuomenės. Ten sprendėsi lemtingoji drama.

Plačiau
BRAŽUOLĖ

BRAŽUOLĖ

Buvo graži 1382 metų vasara, o Jogailos konfliktas su Kęstučiu ir Vytautu pasiekė apogėjų. Jie turėjo susitikti lemiamame mūšyje ir pagaliau išsiaiškinti, kuris yra stipresnis.

Plačiau
RŪDIŠKĖS

RŪDIŠKĖS

Kviečiame užsukti į Rūdiškių miestelį, kuris senovėje garsėjo išgaunama rūda. Nuo to ir kilo miestelio pavadinimas. Įdomu, kad aplinkui yra įvairių kaimelių, kurių pavadinimai susiję su kalvyste.

Plačiau
ONUŠKIS

ONUŠKIS

Papasakojome vieną ryškiausių Lietuvos kunigaikščių Lietuvos istorijų – kaip Jogaila įsitvirtino Lietuvos valdovo soste. Kaip žinote, vėliau, XVIII amžiuje, Lietuvos ir Lenkijos valstybė silpnėjo, kol ją 1795 metais galutinai pasidalijo Rusija, Austrija, Prūsija.

Plačiau
AUKŠTADVARIS

AUKŠTADVARIS

Kryžiuočiai dažnai puldinėdavo Lietuvą. 1381 metais jie bombardomis sugriovė Navinpilį. Ir tai nutiko ne kur kitur, o dabartiniame Aukštadvaryje

Plačiau

Kontaktai

Trakas
Gyvenu laisvai
Rudiškės
Trakų rajono savivaldybė